PRIPOMÍNAME SI

PRIPOMÍNAME SI

Poslaťod engerau » 19. Mar. 2012, 15:01

Milí priatelia,
pripadla mi úloha pripomenúť nám všetkým, že práve včera uplynuli tri roky od registrácie nášho občianskeho združenia na Ministerstve vnútra SR.
Pre niekoho dlhé tri roky, pre niekoho krátke. Dlhšie boli určite roky predtým, keď nám diagnostikovali Parkinsonovu chorobu a my sme sa ocitli s týmto problémom sami, bez informácií, bez podpory, odkázaní sami na seba alebo len na partnera, nikým nepoučení. Vedomostí o chorobe sme mali žalostne málo a nebolo odkiaľ čerpať. Lekári-neurológovia sú vyťažení na maximum a žiaľ, nemajú priestor na podrobnejšie debaty.
Vďaka aktivite Zuzany sme sa začali niekoľkí parkinsonici schádzať a zaoberať sa myšlienkou, založiť vlastnú spoločnosť. Nejdem vypisovať celú históriu. Faktom je, že sa nám podarilo na prvý raz, bez pripomienok, zaregistrovať Spoločnosť Parkinson Slovensko na ministerstve vnútra.
Píšem tieto riadky z poverenia Zuzany, našej predsedníčky, pretože ako viete, blíži sa Svetový deň Parkinsonovej choroby a všetci máme plné ruky práce. Tohto roku to nebude len výstup na Pustý hrad, ale celý týždeň rôznych propagačných akcií, na ktoré sa treba pripraviť. Budeme mať vstupy v televízii, rozhlase, pred Pustým hradom sa uskutoční stolnotenisový turnaj, v piatok 23.3. sa zúčastníme svojou prezentáciou na charitatívnom dni v obchodnom reťazci STOP-SHOP v Lipt. Mikuláši, koncom marca je celý výbor na celoslovenskej konferencii pacientskych organizácií v Piešťanoch. Už sme sa pozitívne zviditeľnili a myslím, že máme dobré meno. A to všetko za púhe tri roky.
Naša spoločnosť má 7 regionálnych klubov, kde pracujú obetaví dobrovoľníci, predsedovia, na ktorých leží všetka organizačná činnosť v rámci svojho klubu. Ľudia sa radi zúčastňujú na schôdzkach, pretože tu sa dozvedia najnovšie informácie, psychicky ich stretnutia so seberovnými povzbudia a preberú si svoje problémy, podelia sa so svojimi skúsenosťami.
Ako združenie sme dosiahli nemalé úspechy na poli športovom a rovnako aj v súťaži pre seniorov sme dobre reprezentovali svojimi výtvormi šikovné ruky našich členov.
Ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili svojím podielom na našich úspechoch a na vytváraní srdečnej atmosféry a priateľských vzťahov pri klubových stretnutiach.

Ľudmila Kokošková
engerau
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 07. Júl. 2008, 20:27

Späť na SPOLOČNOSŤ PARKINSON SLOVENSKO /SPS/

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron