otazka na neurologa do fora o parkinsone

otazka na neurologa do fora o parkinsone

Poslaťod lea217 » 15. Mar. 2011, 19:34

Dobry den, chcem sa spytat mozno neobvyklu vec ale nikde som sa to nedocitala, chcem sa dozvediet, na ake priznaky vlastne umieraju pacienti s parkinsonovou chorobu, vysvetlim: moj otecko ma 85 rokov a ma parkinsona, diagnostikovaneho 5 rokov ale podla mna mal tuto chorobu uz ovela davnejsie.Priznaky su-suchtava chodza, tremor nie je len pri znervozneni, depresie su potlacane Lexaurinom, uziva Madopar HBS 4x denne,inak ma chore srdce, kardiostimulator 3 mesiace,problem so stolicou bol ale velmi kratko, s recou nie je problem, myslenie velmi dobre,tazko sa mu chodi, s mocenim problemy velmi male, prislusne k veku, inak aj diabetes ale uz roky udrziavany v dobrom stave, 5,5 maximalna glykemia.Mam ho u seba doma a chcem vediet co najcastejsie je pricinou smrti, co najcastejsie zlyhava a na co sa mam zamerat ako na sygnal, ze je to uz ozaj s nim velmi zle.Dakujem Vam vopred za odpoved, istotne statistiky udavaju najcastejsiu priamu pricinu umrtia ale ja som nic nenasla,dovidenia,Lea.
lea217

Re: otazka na neurologa do fora o parkinsone

Poslaťod lydka » 03. Apr. 2011, 17:22

Dobrý deň p. Lea,

píšem Vám v mene našej predsedníčky Zuzky Michalkovej. Vašu otázku, ktorú ste zadali do nášho fóra Zuzka postúpila nášmu garantovi doc. MuDr. Benetinovi Phd. Nakoľko je pán docent Benetin veľmi pracovne vyťažený, Vás prosí o zhovievavosť. Určite na Vašu otázku dostanete odpoveď.Ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom

Lýdia
lydka

Poslaťod sjumi » 01. Máj. 2011, 09:22

Pani Lea 217,
prosím, skontaktujte sa so mnou.

Vďaka,

Zuzana Michalková
predseda občianskeho združenia
Spoločnosť Parkinson Slovensko
e-mail: zuzana@parkinson-net.sk, mobil: +421 908 323 520
sjumi

Poslaťod sjumi » 15. Máj. 2011, 09:17

Odpoveď nájdete v rubrike: "Odpovedá lekár - neurológ".

Zuzana
sjumi

Poslaťod Gabi » 04. Dec. 2011, 22:12

Otázka
Užívam Requip Modutab 8mg. Budem potrebovať anestéziu kvôli trhaniu zubov. Akú látku môže použiť zubár. Bude to viackrát po sebe. Tak sa obávam, aby sa niečo nestalo.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Gabi

Poslaťod sjumi » 04. Dec. 2011, 22:12

Gabi,
odkaz som Ti nechala v súkromnej pošte.

Pekný deň Ti praje Zuzana
sjumi

Poslaťod sikulka » 03. Júl. 2019, 16:28

... parkinsona mi diagnostikovali v marci tohto roku ako stredne pokročilé štádium .. lekár mi o chorobe nepovedal nič .. len že mám parkinsona ... vypísal recepty, výmenný lístok ku psychiatrovi ... žiadne príďte vtedy a vtedy na kontrolu ... 1 tabletku Levodopy 125, 1 Rasagiline .. pls .. koľko mám času .. netuším .. mám si vybavovať nejaké zariadenie? ... ku psychiatrovi som nešla ... chcem sa držať pokiaľ to dám .. pekne ďakujem za odpoveď .. maja
sikulka

Poslaťod miver » 05. Júl. 2019, 06:06

Dobré ráno prajem!
Ked môžem poradiť prihláste sa do niektorého regionálneho klubu,ktorí je k Vám najbližšie.Tam sa dozviete o činnosti klubu aj Vám poradia ako dalej postupovať.Môžete zatelefonovať aj mne rád Vám poradím.Pracujem v SPS ako podpredseda OZ.Môj telefon je 0907738348.
miver

Späť na LEKÁR - NEUROLÓG

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť