Kúpele: Karlova Studánka - Jeseníky

Kúpele: Karlova Studánka - Jeseníky

Poslaťod sjumi » 25. Sep. 2011, 11:26

O tejto ponuke už predsedovia klubov vedia, ale dávam ju na web.

Dostali sme ponuku absolvovať týždenné pobyty v krásnom prostredí Jeseníkov.

Kúpele Karlova Studánka

ležia v nadmorskej výške 800 m n.m., tesne na východnej strane Praděda (1492 m n. m.), najvyššej hory Moravy a už spomenutého pohoria Jeseníkov. Kúpele sa nachádzajú v romantickom údolí alpského rázu horskej riečky Bíla Opava. Ihličnatý les, ktorý kúpele obklopuje má zvláštny pôvab a vo vyšších polohách má charakter pralesa. Je súčasťou veľkého lesného územia zasahujúceho do rezervácie v okolí Praděda. Vďaka horskej polohe a veľkej vzdialenosti od priemyselnej zóny majú kúpele výnimočne čistý vzduch bez znečistenia. Dokonca sa uvádza, že v tejto lokalite
sa nachádza najčistejší vzduch v strednej Európe.

Máme možnosť absolvovať týždenné rekreačné pobyty. Stále od pondelka do nedele.

Termín: od 1. 10. 2011 do 16. 12. 2011 a od 2. 1. 2012 do 30. 4. 2012

Cena: 3 300 Kč / osoba / týždeň

Týždenný program zahrňuje:

- ubytovanie v dvojlôžkových izbách s vlastným soc. zariadením, TV, možnosť pripojenia sa na internet

- plná penzia, s možnosťou zabezpečenia diétnej stravy (výber zo 6 jedál, raňajky - ponuka na stoloch)

- darček: 4 X inhalácie na očistu a posilnenie horných dýchacích ciest

- možnosť získania permanentky za 200 Kč / deň (3 a viac denné)na miestny lyžiarsky vlek (dĺžka cca 600 m)

Podrobnejšie info u predsedu SPS, u predsedov regionálnych klubov.

Zuzana
sjumi

Re: Kúpele: Karlova Studánka - Jeseníky

Poslaťod sjumi » 22. Okt. 2011, 12:13

Skontaktovala som sa s vedúcou obchodného úseku kúpeľov Karlova Studánka s p. Danutou Riedlovou a v stredu,
19. 10. 2011 som kúpele navštívila. Veľmi milá pani Riedlová je práve tá osôbka, ktorá nám zabezpečila už vyššie písanú ponuku relaxačných pobytov.
A bola som príjemne prekvapená. V budove riaditeľstva vládla veľmi pokojná atmosféra, pracovníčky nešetrili úsmevmi. Všade vládol pokoj a o priam až sterilnej čistote už ani nevraviac. A všade dokola sa majestátne vypínali stromy, ktoré tvoria široký pás tak známych Jeseníkov, kde čistota ovzdušia hraje prím.
Pre náročnosť programu som nemohla v lone priam panenskej prírody ostať dlhšie. Ale i tých pár hodín mi stačilo na to, aby som si povedala, že som objavila ďalší nádherný kút vlasti českých priateľov.
S p. Riedlovou sme v kontakte a ja určite v blízkej budúcnosti to pokojné kúpeľné mestečko navštívim. Vopred sa teším na nejednu liečebnú procedúru, teším sa na blahodarné účinky liečebných vôd, teším sa na opätovné stretnutie.
Cestou domov som šla ako vždy vlakom Košičan. Mojím vlakom. Prechádzala som vagónom pre rodiny s deťmi do 10 rokov a pre handicapovaných občanov. Tá priestrannosť, čistota ( tiež na veľkom, pre vozičkárov upravenom wc), priam lákala si na chvíľu sadnúť. Pozerala som na tých pár, evidentne spokojných cestujúcich a bolo mi smutno. Smutno z toho, že neviem vás mnohých presvedčiť, že dnešné cestovanie EC, teda vlakom najvyššej úrovne je už predsa o niečom inom, ako to bolo trebárs pred 20 rokmi. Toľko sa dá vybaviť pre spokojnosť a pohodlie cestujúcich! A pritom cestovanie je prekážkou pred návštevou tak krásnych miest. Škoda, tých 5 hodín vo vlaku, kde by sme mali maximálne zabezpečené pohodlie by prešlo ani by sme nevedeli, že ako. Som o tom presvedčená.
Škoda, veľká škoda.
Neviem sa dočkať dňa, kedy budem objednávať skupinovú rezerváciu pre nás, slovenských parkinsonikov.
Vlak Košičan je môj, nesklamal ani tentokrát.
Moja 46. cesta za poznaním a za priateľmi v Českej republike dopadla veľmi dobre. Ako vo väčšine prípadov.
Zajtra idem smer: Piešťany. Idem za oddychom, ale už aj sa dohodnúť s vedením hotela MÁJ na našom ďalšom relaxačnom pobyte.
Karlova Studánka a Piešťany...
A čo tak skúsiť výmenné družobné pobyty...
Mám hlavu plnú dojmov, sem - tam nejaký nápad...
Ale hlavne dobrých ľudí okolo seba...

Ďakujem,

Zuzana
sjumi

Späť na PONUKY PRE ČLENOV SPS

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť