TROCHU VESELŠIE...

TROCHU VESELŠIE...

Poslaťod engerau » 05. Jan. 2016, 17:18

Milí priatelia,
máme zase za sebou rok a mnohí Silvestra a Nový rok strávili bilancovaním a desili sa faktu, že náš priateľ Parkinson neúprosne pokračuje. Pokračuje a prináša problémy. Dovoľujem si opísať jeden z mnohých, čo mi už stihol spestriť život. Zasmejte sa so mnou.

AJ TAKÉTO MALÉRY RIEŠI PARKINSONIK
Možno sa vám to bude zdať smiešne, ale pre mňa, parkinsoničku, ktorá býva sama, nastal veľký problém pri výmene žiarovky. Na odporúčanie som si kúpila LED-žiarovky, šetriace energiu. Samozrejme, tie vysokokvalitné výrobky mne vypovedali službu už po 3 mesiacoch, a záruka je na 2 roky. Ako inak, účtenku som síce nevyhodila, ale nájsť som ju nemohla (odložila som ju veľmi starostlivo, aby sa nestratila, chichichi).
Na záver roka pri účtovaní „služobných“ výdavkov som ju medzi dokladmi objavila a išla žiarovky reklamovať . Všetko bez komplikácií, tie nastali až doma. Žiarovky bolo treba založiť a ja, krátka, som na luster nedosiahla. Ešte pred rokom to šlo, ale už sa skracujem a kompenzujem to rastom do šírky. Čo teraz? Priniesla som si stoličku, ale hrôza – na ňu som nevyliezla. Zdravá noha prvá – nešlo to. Postihnutá prvá – ani tak. Kľakla som si na stoličku, ani tak som sa na druhú nohu nepostavila. No čo už... v sedemdesiatke si už moc vyskakovať nemôžem. Čakať, či po užití liekov v čase najlepšieho rozletu to pôjde? Asi strata času. Čo si pod nohy podložiť? Knihy, to je risk, matrace sú mäkké, detto. Zásuvku z nábytku? Znamená to vykrámiť ju a už sa vidím ako chytám do ruky každý predmet, čo tam bol a ponáram sa do spomienok a uvažovania ako to inak „racionálnejšie“ uložiť. Takisto nevhodný postup. Potom som si spomenula, že som raz vykrúcala žiarovku kuchynskými kliešťami na obracanie mäsa, majú dlhé tyčky. Na vyhorenej žiarovke to bolo vtedy jedno, ale keď som chytila LED-ku, šmýkala sa a žiarovku za takmer 13 euro predsa nerozbijem len preto, že som nemožná. Žiarovku som obalila kusom látky, teraz sa zase na žiarovke šmýkala látka. Neriešiteľná situácia a mne chýbalo iba pár centimetríkov. Už som bola zúrivá. Iste, bolo by jednoduché ísť poprosiť suseda, aby mi žiarovku založil, ale ja som veľmi tvrdohlavá a žiadam o pomoc len v najnevyhnutnejších prípadoch. Som zvyknutá byť samostatnou a sebestačnou. Každý problém predsa má svoje riešenie.
Ajhľa, aj tu sa našlo. Ako som tak sedela a tuho premýšľala, čo by som mohla použiť (počítač nie – treba odpájať priveľa káblov; tlačiareň nie – je krehká a ja ťažká; hrniec má malú plochu, atď.; teda veľa praktických nápadov), naraz mi padol zrak na nohy. Bola som v ponožkách, lebo som predtým márne bojovala s čalúnenou stoličkou. Pár centimetrov!!! A naraz mi zaplo. Heuréka! Obula som si topánky s najvyšším opätkom (ktoré už Parkinson odpísal) a ktoré len tak pre spomienku opatrujem.
Aaaaaa? Výsledok? Žiarovka bez problémov svieti. Dosiahla som na luster a pohodlne ju do objímky zakrútila.
Takže platí: Všetko sa dá, len treba chcieť.
Ľudmila
engerau

Re: TROCHU VESELŠIE...

Poslaťod babrlik » 07. Jan. 2016, 20:00

Ľudmilka, ako by som videla samú seba.
Aj ja som tvrdohlavá, čo sa týka pomoci, snažím sa všetko robiť sama, aby som si dokázala, že to ešte zvádnem.
Keď sa to podarí, aj keď po dlhšom čase, mám pocit, že ten môj nechcený spoločník, ešte na mňa vo všetkom nedorástol, a to je úžasný pocit.
Držím Ti palce, aby si vždy našla riešenie. Veľa šťastia v novom roku. Slávka
babrlik

Poslaťod sikulka » 03. Júl. 2019, 16:51

.. ty si teda kočkaaa .. na opätkoch vyliezť na opachu stoličku ... nech sa darí ... úsmevne ... maja
sikulka

Poslaťod sikulka » 04. Júl. 2019, 07:52

sikulka

Poslaťod sikulka » 04. Júl. 2019, 08:30

.. a východňarov ... pozývam do kina ... :D ... bo také našo ... https://www.facebook.com/watch/?v=391986374985404
sikulka

Poslaťod sikulka » 04. Júl. 2019, 10:04

https://www.youtube.com/watch?v=JttBZlhm5kI ... pohodaa .. :D .. maja .. podelím sa ..
sikulka

Späť na Realita s Parkinsonom, postrehy, skúsenosti a vzájomné rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť