Jak sem našel svého anděla strážného

Poslaťod prizrak » 22. Jún. 2011, 14:05

Začínal se psát rok1960 nosili se švédské košile a v Hradci Králové se začínalo stavět nové sídliště na Slezském předměstí. V březnu 1960 nastal pro moje rodiče dlouho očekávaný okamžik a přišlo stěhování do krásného nového bytu.Mezi novými nájemníky se do stejného vchodu nastěhovala rodina z Pardubic se dvěma dětmi synem Jirkou a tříletou dcerou Stáňou. Já chodil do první třídy ZDŠ. Asi jsme měli v osudu že si jsme souzeni a tak již od této doby jsme si hráli spolu víc než s ostatními. Když jsme pobrali trochu více rozumu a dochodili jsme v ZDŠ tak sem se vyučil strojním zámečníkem a ona vystudovala Střední školu stavební v Hradci Králové. V tu dobu ně nenapadlo nic lepšího a začal jsem jezdit na letiště Hořice kde sem začal dělat parašutismus a ona šermovala v Hradci Králové velice úspěšně. A právě parašutismus se mě stal osudným. Byl sem zařazen k výsadkovému vojsku do Prostějova. Při seskoku na cvičení sem měl mimořádnou událost neotevřel se mi úplně padák a já si zlámal nohu velice komplikovanou zlomeninu mě odoperovali a nedávali moc velkou šanci že to bude dobrý.Po operaci sem potom 3měsíce ještě ležel v nemocnici s nohou na dlaze a 6 kg závažím na noze. A právě tato situace mě ujistila že to bude ta pravá holka do života, když mě neopustila a každou návštěvu mě dávala sílu to zranění překonat. V prosinci v roce 1973 sem se s ní oženil máme spolu 2 syny.Potom sem měl ještě několik úrazu a vždy mě pomohla.Abych zbytečně už nezdržoval tak největší oporou měl byla při studiu strojní průmyslovky při zaměstnání a vůbec největší oporou je mi nyní po tom co ně diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Musím říct, že to je moje zlatá ženská, která mě honí v dobrém slova smyslu abych se nemoci nepodával a pořád se hýbal no prostě je to můj anděl strážný souzený mě od svého útlého dětství teda celých 51 roků.
prizrak

Re: Jak sem našel svého anděla strážného

Poslaťod Gabi » 25. Jún. 2011, 08:56

Gratulujem k anjelovi strážnemu. Je vzácny. Pekný príbeh.
Gabi

Späť na Zahraniční dopisovatelia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť