Moje pozitívne myslenie I., rok 2008, 2009

Moje pozitívne myslenie I., rok 2008, 2009

Poslaťod sjumi » 19. Nov. 2009, 01:38

Rok 2008

Júl 2008

Moje pozitívne myslenie I.

Nespavosť

Gabi

Všetkým,
pozitívne: Dá sa regulovať nespavosť? Čo s ňou? Ako to robíte vy? Dosť to ničí. Hlavne ak sa nedá dospať cez deň. :mrgreen:
Ako to riešite vy, moji Parki priatelia? Kvetinka viem. Spať, keď sa chce spať :!:
Prajem nám, aby nás Isomnia obchádzala.

Kvetinka

Milá Gabi,
čo Ti poradiť na nespavosť.Nespavosť je pre mnohých ľudí veľký problém, tu je každá rada drahá. Niektorí radia napiť sa teplého mlieka s medom, iní radia vzať si niečo na čítanie, alebo je tu ešte rátanie ovečiek.Ja som jeden čas skúšala opakovať v mysli čísla od 1 do desať, stále dookola, až kým sa ti nevyčistí hlava od všelijakých myšlienok a ty zaspíš. U mňa to napodiv fungovalo, alebo ma ešte napadlo počúvanie relaxačnej hudby (len veľmi tichúčko). Viac rád ma už nenapadá, tak ak sa Ti niečo bude pozdávať, vyskúšaj a uvidíš.
Som rada, že si sa znovu po krátkej prestávke pustila do písania príspevkov. Obdivujem teba aj Elišku s Kryštofáku, že dokážete bez problémov napísať také dlhé články. Mali by ste sa venovať literárnej činnosti, keď vám to tak dobre píše.
Želám Ti ešte pekné popoludnie.

Gabi

Milá Kvetinka,
ďakujem za rady, určite ich budem postupne skúšať. :roll: Mohlo by niečo zabrať. Zatiaľ to funguje tak, že proste vstanem, musím vyprodukovať nejaké výkony, aby ma trochu unavili, lepšie povedané zničili. Až potom mi ide znova zaspať. Ja bežne bývam o 2.00 úplne vybudená. Vyspatá. Svieža.
Len potom na druhý deň poobede príde kríza, keď už nevládzem byť hore.
A dlhé príspevky určite otravujú. Keď ja ani nezbadám a je to tu. A to sa ešte moc krotím. Ako hovorí Eliška, z niektorých vecí sa dá vypísať. A o písaní. Stále píšem teraz tie prezentácie o Cardiffe v Sj /11 strán/ v Aj ani som nezbadala a je to 7 strán, to asi nebude stačiť 45 minút. Veď použijem len čo ma napadne. Rozmýšľam niečo do Hello detského časopisu o tej škole v Cardiffe. Atď.
Aj Tvoje príspevky sa dobre čítajú. Ty máš zasa bohatšie skúsenosti s Parkim. To s tým počasím bude pravda. Cez týždeň bolo príšerne, aj pocitovo, aj príznaky ako únava, tuhnutie, tras... Už som na jednom mieste priznala chorobu a ani to nebolelo. Myslím, že bude treba aj v práci.
Dnes, práve teraz som sa pokúšala urobiť dobrý skutok, zmieriť pohnevaných. Išli, uvidím, či sa podarilo. Ide o súrodencov môjho muža. Celkom som postupne obrátila nastavenie a poslala do jamy levovej. Sú to ich veci. Čakám na dobré. Ak nie, aspoň budem spokojná, že som urobila, čo som mohla.
Dnes majú meniny Aničky a moja dcéra Anička oslavuje niekde. Doma nachystané. S priateľmi sa jej asi viac páči.

Eliška

Milá Gábi já též jsem velký nespavec, ale daří se mi usnout za těchto operací. nejdříve si vyčistím zuby, abych se tím nezdržovala a jdu do sprchy. celé tělo si vydrbej hrubou žínkoua mokrá si vem noční košily. a tak rychle si jdi lehnout. měj za každého počasí otevřené okno. snaž se na nic nemyslet a uvidíž že hned usneš. nesmí ti být zima a jak to tělo je vlhké tak se zapaří vlastní teplotou aspíš jak mimino.Zkus to Gábi , jsem zvědavá jak to na tebe bude pusobit. ahoj dobrou noc a hezky aspon do 5hod.

Kvetinka

Ahoj Gabi,
v tejto chvíli ma ide rozhodiť od zlosti, práve som Ti písala, keď ma to vyhodilo celkom von a všetko čo som mala napísané mi zmizlo a to som už bola skoro na konci. Ale keďže pozitívne myslenie pomáha, hovorím si, že sa nič také hrozné nestalo.
Bola by som rada, kedy Ti niečo na tvoju nespavosť zabralo, pretože nedostatok spánku sa prejaví veľmi rýchlo.Človek sa cíti unavený a bolí ho celé telo. Ja tiež toho veľa nenaspím, ale zatiaľ mi toľko spánku stačí, takže sa s tým nejako zvlášť nezaoberám, keď to bude aktuálne budem to riešiť.
Som rada, že si už nabrala odvahu a niekomu si sa priznala s diagnózou, sama zistíš, že keď s tým pôjdeš von, uľaví sa Ti a ubudne hodný kus nervozity a napätia. Tvoje okolie si na to rýchlo zvykne o to sa nemusíš báť a koniec koncov to nie je hanba, keď človek ochorie, choroba si nevyberá a môže to postihnúť hocikoho.
Podľa toho, čo píšeš, veľa pracuješ, máš aktivity na všetky strany. Stálo by za to, keby si pouvažovala nad tým, či aj tam nie je príčina tvojej nespavosti, že rozmýšľaš nad tým, čo všetko potrebuješ ešte urobiť a nestihla si.
Dnes majú meniny Anny, ty máš Aničku dcéru a ja sestru, tak im spolu zaželajme všetko dobré a hlavne veľa,veľa zdravia.
Tebe želám v dnešnú noc pekné sny a dlhý spánok.

Gabi

Elli a Kvetinka,
ďakujem za starostlivosť. Elli, keď v noci nebudem môcť zaspať, tak to vyskúšam.
Kvetinka, zaujímavé, dnes som spala normálne do 6.00 ráno, nie do 2.00 ako inokedy. Možno ma hrial ten dobrý skutok pre mužovu rodinu. Zdá sa, že môj vklad mohol zabrať. Bratia mužovi sa ukľudnili, vrátane môjho muža, aj sa vyrozprával. Dcére sme ešte neblahoželali, prišla o polnoci. :ugeek:
Kvetinka, držím palce s počítačom. Nech správy lietajú, kde majú. Pozitívne si si precvičila svoje zručnosti.
Mám rada dokončené veci. Tak mi je dobre. Lebo včera som toho dokončila viac. Elli, gauč je na mieste?
Prajem všetkým čitateľom krásnu, slnečnú, príjemnú nedeľu.

Kvetinka

Gabi, som rada, že si sa aspoň raz poriadne vyspala. Dúfam, že sa Ti to podarí odo dneška každú noc, aby si telo poriadne odpočinulo a nabralo nové sily. Verím, že v túto neskorú hodinu už sladko spíš, mne sa ešte nechce, idem ešte pozerať Tv a zhruba o hodinu musím ešte zobrať tabletku.
Zdravím Ťa.

September 2008

Gabi

Dnes nám prší veselo. Všetko umýva. Dočista. Čistúčka. Tak budú žiariť domy i stromy. Zelenať sa trávička, lesknúť sa budú autíčka.
Je deň pracovného pokoja. Veru pokoja. Až som z toho nesvoja.
Poskladané a pretriedené fascikle v kúte. Rodina si užíva siestu. Hoci poránu. Dospelé deti dospávajú prebdené noci. Asi majú slastný pocit.
Čakám až zobudí sa moje najstaršie dieťa a poradí ako sfunkčniť techniku. Lebo stojím. Včerajšie 4 hodiny pokus, omyl... :mrgreen:
Človek sa celý život učí, aj sa niečo nenaučí. :oops: :oops: :oops:
Eliška, pekné fotečky si mi poslala. Ďakujem. Tiež som moje vybrala, len nič Ti neprechádza. Nechápem to. Lebo adresa je tá, z ktorej som
Tvoje dostala.
A tlačiareň si neviem nainštalovať k môjmu notebooku. Asi vytiahnem šijací stroj. To som neurobila snáď 10 rokov. :lol:
Držte palce. Kto môže.

Eliška

Gabi zdravím tě,celý den jsem byla nahoře v patře aměnila jsem záclonky, delší za krátké ,mašle a volánky,je to nahoře jak v pohádce , mám tam 8okének, a potom jsem byla venku ,dodělávala jsem záhon, ostříhat staré listy, vše vyhrabat atd. ještě druhou skalku, ta mě čeká.a potom jsem se dala do podzimní vyzdoby.truhlíky a mísy šípky, makovičky, mochyni-srdéčka a vřes . potom mezi prokládat zel.větvičkami,které mají červené kulinky,vypadá to moc hezky, ještě květináče před brankou na schodech a to budou slaměnky a levandule se šípky.je to moc hezké,až nostalgické. .no jinak Gabi nevím co mám s tou schránkou , příchozí i odeslané jsem zrušila do koše a stejně mi to pořád ukazuje že to je plné.Napsala jsem o radu Pawlovi .když tak večer. Ted jsem si uvědomila že to není soukr. schránka , no snad to nevadí ,že jsem se tak rozepsala. ahoj amějte se všichni moc hezky -podzimně

Október 2008

Gabi

Prší a prší a prší,

kúpe sa zem až šumí oknom len.
Jeseň prišla, aby sa predviela ako to len ona vie.

Farbami pestrými, vetríkmi miernymi alebo riadnymi.
Plnej sily o akej sme snili v horúčavách leta,

Keď nás to bralo do sveta i lona prírody,
Do lesa, ku vode či táborákovej pohody.

Dnes sa núka jesenná nálada, či je to náhoda
či prianie len. Aký to sen?

Vravieť pravdu len. Komu? Kedy? Ako? A prečo?
Ktože len vie to len?

Vidieť v realite, oó, to ver nemusíte...
Sniť a žiť to je naša méta, užívať si chvíľu.

V každom okamihu tešiť sa z radostí, ktoré si pripravíme
Lebo nič nemusím. Sme len to, čo chceme.

To dobre vieme. Tak žime naplno a čisto,
Nech sa aj naši blízki tešia tak isto.

Priatelia vzácni, je tu víkend zas,
Isto bude plný krás, v duši, v čase, vonku i v nás.

Eliška

Přeji krásné , podzimní ráno, všem lidem dodré vule.Tak nám pomalu končí měsíc říjen- oktober.A moc na 30 dnu přebere měsíc listopad- november, to už znamená, že je zima za dveřmi. Tento měsíc je málo oblíbený a to že je tak smutný, bez slunce, jeho dobrý kamarád vítr, svlíká stromy a keře téměř do naha.Tu škálu nádherně barevných listu na stromech odvlaje neznámo kam.Ale taky to má svuj puvab. Byla jsem včera na procházce se psem a překvapilo mě to ticho , které se rozprostíralo po loukách a polích.Příroda je už připravená na odpočinek, na klid. Ted už bude čekat na hebkou , bílou peřinku, do které se zahalí vše co bude odpočívat přes zimu.Jenom my lidé jdeme dál , at je zima nebo jaro,život vyžaduje věčný pohyb.Akorát si oblékneme více textilu, teplé botky a klouzajíce po namrzlém listí na chodnících , běžíme po své každodení trati.A pomalu se budeme chystat na nejkrásnější svátky roku , na vánoce.Už se na ně těším, vánoce miluji, tu atmosféru kolem. Ale na to je ještě dost času, nebudu předbíhat.Tak přátelé moji milí, já vás na měsíc opustím, někomu budu chybět , někomu méně a někomu vubec.Je to tak , ale já se vrátím, s jinými zážitky a lepší náladou.Přeji Vám po tu dobu hezké dny, málo starostí a na shledání se těší Eliška.

Sju

Eliška, viem, že odchádzaš, ideš za príbuznými za veľkú "mláku". Prajem Ti šťastný let, krásne prežité spoločné chvíle a veľa, veľa radosti s drahými vnúčatami. Načerpaj energiu, silu a oddýchni si. Už sa vopred teším /a ver, že nie som sama /na Tvoj návrat, myslím, že budeš chŕliť príspevkami. Veď o zážitky určite nebude núdza. Všetko dobré a vedz, že tento web /a nielen tento/ bude čakať na skalnú prispievateľku. Veľa šťastia.

Kvetinka

Ahoj Eliška,
už dávnejšie viem, že sa chystáš, tak, ako každý rok, za svojou dcérou a vnúčatami na Floridu. Pomaly sa blíži termín odletu
a ty sa už určite pripravuješ na cestu, začínaš baliť batožinu a tešíš sa, že sa s nimi čoskoro uvidíš. Želám Ti, aby si si vnúčat a dcéry užila do sýtosti a aby si si aj ty poriadne oddýchla a nabrala nových síl do ďalších dní. Nakoniec Ti ešte želám šťastnú cestu tam a šťastný návrat.

Gabi

Eliška,
je to čarovné, že môžeš takto sadnúť do lietadla, preletieť cez pol zemegule a stretnúť svojich najbližšich. Ja sa teším z toho. Len si to všetko dobre uží, vrátane letu, dcéry, vnúčat... nech si privezieš sily, energie z ďalekého sveta k sebe domov do Kryštofáku do svojej perníkovej chalúpky.
A tak si zaspievaj Zbohom, zbohom ty Kryštofák zelený, či budeš taký po mojom vrátení sa z cesty ďalekej... Nech Ti žijú priatelia i rodina, nech každý na Teba len v dobrom spomína.

Eliška

Gabi moc ti děkuji za přání dobrého ,mého letu za velkou louži. Jela bych až do Tramtárie kdyby to bylo nutné, Jen matka pochopí druhou mámu , kterou vedou jen touhy obejmout svoji drahou dceru a její děti, svoje vnoučátka.a budu s nimi měsíc, už máme plán , kam pojedeme a co budeme dělat.Taky poznám jejího nového přítele, bylo už na čase. Mladé , šikovné ženě dlouho smutek nesluší. Je to velmi milý a pohledný muž , o 4 roky starší, a je to čech . Tam žije asi 10 let.Hlavně aby si rozuměli a pro její děti byl dobrý kamarád.Svého Tátu mají ve svém srdíčku.Tak se tady mějte hezky a já se ozvu . Zdravím všechny Vaše Eliška z Kryštofáku.

Ještě jsem si všimla pozdravu a přání dobrého letu od Sju a Gity - Květinky- moc oběma děkuji a určitě vám potom povím zajímavé zážitky. a děkuji že jste se mnou. Taky zdravím Lidušku a jen co se zklidním tak se vám všem ozvu. Ještě jednou díky a nezmrzněte tady. Pošlu vám trocha sluníčka.

Rok 2009

Február 2009

Eliška

ahoj moji drazí slovenští přátelé, Zuzi, Gabi, Liduš a Gituš tak konečně jsem po ne malých peripetiích přihlášená a budem občas něco pěkného psát pro vás. Dnes to je jen malé upozornění že jsem zpátky. jsem děvčata po pás ve sněhu, je to hruza a stále snížek padá. a ted začlo tát a obrovské masy padají ze střechy. tak jdu zase vyhazovat, majte sa vaša Eliška

Kvetinka

Milá Elli,
ja osobne som rada, že sa Ti podarilo prekonať všetky nástrahy PC a teším sa
na Tvoje príspevky.

Eliška

ahoj Květinko rozmilá, toto píši specielně tobě, Moc tě vážím pro tvou statečnost a sílu ,s jakou bojuješ proti své nemoci.Po přečtení tvého článku , jsem si uvědomila v jak malém rosahu , zatím , mám tu naši spropadenou nemoc. Jsi proti nám tak mladá a takové trápení už máš za sebou. Gituš nenech se odbýt vašimi lékaři a napiš do Prahy na neurologickou kliniku do Kateřinské ulice.Je tam primář , docent Ružička a ten ti určitě odepíše , nebo jinak se stebou spojí.a jsou tam vynikající operátoři na tu operaci -na mozkovou stimulaci. Udělej to za to nic nedáš .Budu ti držet palce, třeba mě to taky jednou čeká to nikdo dopředu neví. Bude jaro at mužeš užívat života s mužem , dětmi , vnuky. Napiš mi , jak si se rozhodla. pa a jsem v duchu s tebou.

Júl 2009

Kusajka

Pochlubím se o mé pozitivní myšlení.V mých příspěvcích koušu .Rozhodla jsem se pro něco pozitivního .Usedla jsem k počítači ,zadala vyhledávač a psala a hledala stránky, které by mohli napomoci k informacím jak se zadařilo ? Čas a vaše návštěva ukáže zda šlo o zbytečně vynaložený čas či né . Přeji vám bude -li to dobré . Klidně se chopte a udělejte si to pro sebe .
sjumi

Re: Moje pozitívne myslenie I., rok 2008, 2009

Poslaťod Gabi » 31. Mar. 2012, 01:23

MOJE POZITÍVNE MYSLENIE ANI NESNÍVALO O TOM
O ČOM?

No o tom, že diagnostikovaný PN nie je PN, po pár rôčkoch užívania liekov. OBJAV!
Vlastne priznanie lekára, že dnes by to už takto nediagnostikoval a mám lieky vysadiť!!!

Je z toho plno pocitov. 1. HURÁ! Tie hororové scenáre už nie sú AJ MOJE! +++++
2. TRAS RÚK mal iné príčiny /iné choroby liečené liekmi a tie v takých dávkach vyvolávajú tras/
3. Ja v šote TV tento týždeň s trasom, ale ten mal príčiny v mojej nepohode /tréme, šoku, ľaku/
Tak sa bežím sem pochváliť.
Sem som bežala na začiatku, tu som dnes.
Prajem svetlé začiatky a konce Vám všetkým, držím palce tiež.
Gabi

Späť na Moje pozitívne myslenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť